" Czytanie to drugie życie"

" Czytanie to drugie życie", a więc kolejna propozycja do przeczytania lub posłuchania tym razem "Ferdynanda Wspaniałego" Ludwika Kerna.
Ludwik Jerzy Kern urodził się w 1921 roku w Łodzi. Jest pisarzem, poetą, autorem tekstów piosenek, satyrykiem, tłumaczem. Znaczną część jego twórczości stanowią utwory dla dzieci i młodzieży, za które w 1972 roku otrzymał Order Uśmiechu, a w roku 1976 Nagrodę Prezesa Rady Ministrów. Spośród bogatego dorobku literackiego Kerna największą sławę, nie tylko w Polsce, zdobyły m.in. książki: „Ferdynand Wspaniały”, „Proszę słonia”, „Karampuk”, „Mądra poduszka”, „Menażeria kapitana Ali”, „Żyrafa u fotografa”.

Na podstawie książek tego autora realizowane są filmy i widowiska teatralne dla dzieci. „Ferdynand Wspaniały” to opowieść o psie, który marzy, by stać się człowiekiem. Marzenie to realizuje się we śnie - przemieniony, do człowieka upodobniony Ferdynand przeżywa wiele przygód, ogromnie zabawnych, bo mimo zewnętrznego podobieństwa do ludzi pozostały mu psie przyzwyczajenia i upodobania. Dalsze perypetie psa Ferdynanda Ludwik Jerzy Kern opisał w książce „Zbudź się, Ferdynandzie”.

Ferdynad Wspaniały - ebook

Zapraszamy do miłej lektury