TYDZIEŃ MÓZGU KLAS 1-3

Opublikowano: 2022-03-25 08:42, Numer artykułu: 51517 , Autor: B.Szurpita

Czy wiecie, że tajemnice mózgu można odkrywać bez końca? Jeden tydzień to stanowczo za mało na tak fascynujący temat! My uczniowie klas 1-3 coś o tym wiemy.

W ubiegłym tygodniu świętowaliśmy Tydzień Mózgu. Zaczęliśmy tradycyjnie od obejrzenia ciekawych filmów edukacyjnych. Na ich podstawie szukaliśmy odpowiedzi na nurtujące nas pytania np.: „ Co dzieje się w naszym mózgu, kiedy śpimy? , Czy nasz mózg lubi być zaskakiwany?, Czy to co jemy i robimy wpływa na rozwój mózgu?”

Poznaliśmy budowę tego organu. Przyjrzeliśmy się dokładniej temu, za co odpowiedzialne są płaty mózgowe i co się stanie, kiedy zostaną uszkodzone. Rozwiązywaliśmy zagadki, kodowaliśmy, robiliśmy plakaty, lapbooki , wyklejanki, czapeczki-mózgi oraz rysowaliśmy oburącz, aby sprawdzić jak pracują nasze półkule. Kiedy zmęczyły nas zadania pomagaliśmy mózgowi zrelaksować się. Wszystkich tajemnic nie odkryliśmy.
Odpowiedzi na wiele pytań będziemy jeszcze poszukiwać. I nie będziemy z tym czekać do następnego roku!

Uczniowie klas 1-3 SP12