Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0.

W roku szkolnym 2022/ 2023 nasza szkoła w ramach współpracy z fundacją „Instytut Pozytywnej Edukacji” z Warszawy realizuje program certyfikacyjny z zakresu zdrowia psychicznego. Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0. to unikatowy program angażujący każdego miesiąca uczniów, nauczycieli oraz rodziców w różne niestandardowe aktywności. Głównym celem Programu jest promocja i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz nauka, jak dbać o dobrostan psychiczny. W roku szkolnym 2022/ 2023 Program składa się z dwóch modułów tematycznych: komunikacja międzykulturowa oraz rozwiązywanie konfliktów w środowisku szkolnym. W Programie uczestniczą wybrane klasy 1-8 oraz dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wraz z wychowawcami.