ŚWIETLICA SZKOLNA

Świetlica szkolna czynna w godzinach: od 7.00 do 17.00

Podczas pobytu w świetlicy wychowankowie uczestniczą w różnorodnych zajęciach. Są to m.in.:

• zajęcia plastyczno – techniczne, np.: rysowanie, malowanie, lepienie z plasteliny, wyklejanie, witraże na folii, decupaqe, stemplowanie, origami, wydzieranki, rzeźby z masy solnej, różnorodne prace i ozdoby z wykorzystaniem naturalnych surowców;

• zajęcia sportowo – rekreacyjne, np.: zabawy na placu zabaw, orliku, sali gimnastycznej, zabawy ruchowe w świetlicy;

• zajęcia ruchowo – umuzykalniające;

• zabawy i gry dydaktyczne, np.: gry matematyczne, zabawy z ortografią;

• zajęcia tematyczne związane z kalendarzem, np.: Dzień Pluszowego Misia, Święta, Dzień Babci i Dziadka, Walentynki;

• zajęcia czytelnicze (bajki i opowiadania tematyczne dla dzieci);

• zajęcia relaksacyjne;

• zajęcia zapobiegające agresji.

Uczestnicząc w zajęciach dzieci mają okazję uczyć się przestrzegania norm i zasad współżycia społecznego, współpracy i właściwej komunikacji, właściwego rozwiązywania konfliktów, poznawać możliwość radzenia sobie z emocjami, wzmacniać zachowania pozytywne, szanować siebie i innych.

Przed podpisaniem karty zgłoszenia dziecka prosimy rodziców o dokładne zapoznanie się z informacjami w niej zawartymi. Dziecko uczęszczające do świetlicy musi mieć koniecznie obuwie na zmianę. Zachęcamy rodziców do zapoznania się z regulaminem świetlicy. Mile widziany jest również udział rodziców w zapoznaniu dziecka z Kodeksem Wychowanka Świetlicy (zał. nr 2 do regulaminu świetlicy), którego przestrzeganie ułatwi mu z pewnością prawidłowe funkcjonowanie w grupie świetlicowej.