Światowy Tydzień Mózgu 2024

Opublikowano: 2024-03-21 19:48, Numer artykułu: 80453 , Autor: B.Szurpita

W dniach 11-18.03.2024 roku obchodziliśmy tradycyjnie w naszej szkole Światowy Tydzień Mózgu.
Był to czas na utrwalanie wiedzy na temat układu nerwowego, poznawanie nowych ciekawostek naukowych. I oczywiście najlepszy moment na najistotniejszą kwestię czyli trening mózgu.
W tym celu przygotowaliśmy dla uczniów infografiki, prezentację multimedialną, quiz Milionerzy, rebusy oraz karty pracy z łamigłówkami usprawniającymi funkcje poznawcze na podstawie opracowania E.Osóbki-Zielińskiej pt. „Główka pracuje, czyli trening mózgu” cz.2.
Dużym powodzeniem wśród uczniów klas 4-8 cieszyła się gra „Główka pracuje” z użyciem kodów QR.

Bardzo aktywnie do obchodów Światowego Tygodnia Mózgu włączyła się w tym roku również świetlica. Uczniowie pod okiem Pań wykonywali modele mózgu z wykorzystaniem długopisów 3D, plakat techniką collage na temat higieny mózgu pt. "Jak możesz dbać o swój mózg?", obejrzeli film edukacyjny "Jak działa mózg" oraz  rozwiązywali zagadki logiczne.
Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym Wychowawcom, uczniom oraz bardzo kreatywnym Wychowawcom świetlicy!
Danuta Daczkowska
Joanna Pestka