Klasa 3b na warsztatach plastycznych

Na zaproszenie pani Orzechowskiej - mamy naszej uczennicy wybraliśmy się na warsztaty plastyczne do Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.
Nasi uczniowie wykonali piękne prace o tematyce wielkanocnej w pracowni wklęsłodruku i pracowni projektowej pod fachowym okiem pani - opiekuna tych pracowni. Oprócz tego, że sami byliśmy twórcami, mogliśmy również obserwować młodych artystów - uczniów przy pracy - malowaniu reprodukcji i portretu. Ponadto zwiedziliśmy szkołę - pracownie, galerię, piękną aulę, wspaniałą bibliotekę, w której panie bibliotekarki zapoznały nas z różnymi typami książek- jako rodzajem sztuki użytkowej. Czas spędzony w plastyku był dla nas fantastycznym przeżyciem nie tylko artystycznym. Serdecznie dziękujemy!

Anna Małek- Kowalkowska, Joanna Koszowska