" Wymarzone muzeum - sto lat!"

Opublikowano: 2023-12-10 13:17, Numer artykułu: 76310

Grupa młodych artystów ze Szkoły Fantazji wzięła udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. W tym roku muzeum obchodzi swoje setne urodziny i tym samym konkurs organizowany był pt. " Wymarzone muzeum - sto lat!" Prace malarskie miały przedstawiać kwiat, który jako motyw podejmowany był wielokrotnie przez Leona Wyczółkowskiego. Martwe natury tego artysty przedstawiały astry, róże, anemony ...i były one inspiracją dla małych artystów.

W czwartek 7 grudnia 2023 roku w muzeum odbyło się uroczyste rozdanie nagród i wyróżnień a laureatkami z naszej szkoły zostały Antonina Orzęcka z klasy 6a  i Agata Racinowska klasy 4c. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Jolanta Kotlarek - Młyńska